Dnešný príspevok nebude outfitový či módny ako je to u mňa zvykom. Bude tak trochu spomienkový, na Madrid, kde sme s manželom strávili príjemný týždeň. O tom, čo som tam robila som už písala v minulom článku. Po pracovnom týždni konečne nadišiel čas víkendu, počas ktorého sme chceli vidieť a navštíviť čo najviac miest.

Pár dní pred našim odjazdom do Madridu ma manžel prekvapil kúpou nového objektívu. A tak sme fotili a fotili, skúšali čo nový objektív dokáže. Vzniklo obrovské množstvo fotiek – lepších i tých menej vydarených a dnes vám ukážem aspoň niekoľko z nich. 

MADRID je mestom z bohatou históriu a ponúka množstvo zaujímavých uličiek budov, kostolov a nesmiem zabudnúť ani na kráľovský palác a množstvo parkov. Čo všetko sme počas jedného dňa stihli vidieť?

Plaza Mayor - štvorcové námestie, ktoré sa nachádza v centre mesta a je obklopené historickými domami. Uprostred neho je socha Filipa III na koni. Námestie i počas našej návštevy bolo vždy plné ľudí. Je tu množstvo reštaurácií, barov i obchodov a tiež pouličných umelcov. 

Našim ďalším bodom bol park Buen Retiro, kde sme si aspoň na chvíľu odpočinuli a načerpali energiu. Žiaľ nebolo ideálne počasie k tomu, aby sme v parku ostali relaxovať dlhšiu dobu. Navyše tlačil nás i čas. 

Hlavným bodom dňa bola návšteva kráľovského paláca - Palacio Real, ktorý sme jednoducho vidieť museli. Ohromné sídlo som žiaľ videla len z vonku. Pred vstupom do paláca bola "fronta" na niekoľko hodín preto sme si ho obzreli len z vonku a jeho návštevu necháme na inokedy. (Na nete som sa dočítala, že palác je oficiálnym sídlom kráľa Juana Carlosa a jeho rodiny, ale využíva ho len počas slávnostných ceremónií. Dohromady je v ňom viac než 3418 miestností.)

Verím, že tých miest, ktoré stoja za to vidieť v Madride je omnoho viac. My sme žiaľ viac času nemali a v sobotu dostali naše nohy fakt zabrať. Z jedného miesta na druhé sme sa presúvali po vlastných a na konci dňa sme zistili, že sme odkráčali viac než 16 km. Večer unavení, ale spokojní sme zaspávali s myšlienkou, že sa tu možno čoskoro znovu vrátime a pozrieme si miesta, ktoré sme nemali možnosť vidieť.

Plaza MayorPark Buen Retiro


Kráľovský palác - Palacio Real

Šedý kabát, ružová vesta: MargiFashionKošeľa: Zara, Čierne džiny: Mango, Kabelka: Michael Kors, Topánky: CCC, Slnečné okuliare: Ralph Lauren


Zbaliť sa do malého príručného kufra bola pre mňa výzva. Na posteľ som si už tradične pripravila veci (oblečenie, topánky a doplnky), ktoré som si chcela do Madridu vziať. Ako inak musela som sa zhruba s polovicou rozlúčiť a nechať naozaj len to najnutnejšie. Vybrať oblečenie, ktoré budem môcť medzi sebou jednoducho kombinovať. Ružovej vesty som sa rozhodne vzdať nechcela a tak som pre ňu miesto v kufri našla.

Moja farebná cesta

Ešte donedávna som sa ružovej farbe vyhýbala. Avšak cestu k nej som si po čase našla a dá sa povedať, že postupne to tak bolo aj s inými farbami. Na otázku „Aká je tvoja najobľúbenejšia farba?“ do dnes nedokážem odpovedať. Obľúbenú farbu jednoducho nemám a môj šatník je pestrý. Pri výbere a kombinovaní sa riadim predovšetkým pocitmi. Dávam si pozor na kombinovanie výrazných farieb, aby som vo výsledku nepôsobila ako kanárik. Sú dni, kedy sa napríklad v červených šatách cítim fantasticky a sebavedomo. No sú rána, kedy si ich oblečiem a už doma pri pohľade do zrkadla si hovorím, že to nie je ono a do práce nakoniec kráčam v neutrálnom outfite (džínsach a pruhovanom tričku). Nájsť farby, vďaka ktorým sa budeme cítiť sebavedomo a príjemne každý deň je jednoducho umenie. 

Pred časom ma oslovila Beáta z webu supervizaz.sk, ktorá sa venuje farbám, presnejšie farebnej typológií. Na jej webe nájdete rozhovor so mnou a taktiež množstvo zaujímavých a poučných článkov ako napríklad „Test farebnej osobnosti.“, „Čo dokážu farby.“ či „Ako náš štýl ovplyvňuje výber farieb.“ Pri čítaní jej článkov som si uvedomila, ako dôležité je určiť správnu farebnosť. Priznám sa, že som nikdy veľmi neriešila do akej farebnej typológie spadám. Mám rada teplé farby a Beáta mi potvrdila, že sa ku mne naozaj hodia. 

Ako ste na tom vy? Viete, do akej farebnej typológie spadáte a aké farby sa k vám najlepšie hodia?
Ružová vesta: MargiFashion, Košeľa: Zara, Čierne džiny: Mango, Kabelka: Michael Kors, Topánky: CCC, Slnečné okuliare: Ralph Lauren

Začiatkom februára som strávila týždeň v Španielsku. Do Madridu som sa chcela už dlhšie pozrieť a keď sa naskytla príležitosť, hneď som sa jej chytila. Manžela tam povolali na služobnú cestu a ja som šla ako jeho „garde dáma“ (inak povedané príručná batožina). 

Home office po španielsky

Keďže sa jednalo o pracovnú návštevu vedela som, že väčšinu času strávi žiaľ v kancelárií. Preto, aby som sa nenudila a samozrejme pretože som žienka pracovitá, vzala som si čiastočný home office. Navyše som pracovala na kampani, na ktorej mi veľmi záležalo a chcela som ju dotiahnuť do úspešného konca (o tom čo robím, vám napíšem niekedy inokedy). 

Ako prebiehal môj španielsky home office? Ráno som sa zobudila pred deviatou hodinou. Osprchovala sa, obliekla, vzala notebook a zašla si do hotelovej kaviarne na raňajky. Pri popíjaní kapučína som si prečítala a odpovedala na pár emailov. Po raňajkách som zamierila do izby, kde som poctivo pracovala a okolo druhej hodiny som vyrážala do mesta. Zašla som si na prechádzku, užívala si príjemných 12 stupňov a popritom nasávala atmosféru mesta. Samozrejme neodolala som a zašla i na nákupy. Okolo šiestej hodiny bol už manžel z práce späť a to bol najvyšší čas pripraviť sa na večeru. Navštívili sme množstvo vynikajúcich reštaurácií a ochutnali snáď všetky miestne špeciality (nečudo, že ručičky na váhe o niečo podskočila).

Ach tie nákupy

Byť v Španielsku a nezájsť na nákupy, špeciálne do Zary či Manga by bol hriech! Lepšie situovaný hotel som si ani priať nemohla. Všade naokolo boli uličky plné nie len kaviarničiek a reštaurácií, ale samozrejme obchodov s oblečením, doplnkami a topánkami. Domov som si priviezla džiny s výšivkou, ktoré sú aktuálne veľmi trendy. Navyše sa skvelé hodia k mojej novej blúzke z jarnej kolekcie MargiFashion, ktorú vám už čoskoro predstavím bližšie. Dnes máte možnosť z nej vidieť aspoň časť. Biela romantická blúzka si zaslúži samostatný príspevok, preto si počkám na lepšie počasie, kedy vám ju budem môcť ukázať v plnej kráse. Žiaľ bolo dosť veterno a navyše v deň, kedy mala premiéru začalo i pršať.

Návštevu Madridu a služobnú cestu hodnotím viac než pozitívne a kľudne by som brala každý mesiac jednu. Bolo to jednoducho skvelé. Viac z Madridu už čoskoro v ďalšom článku.


Košeľa a kabát: MargiFashion, Džiny: Zara, Kabelka: Michael Kors, Topánky: CCC

Zima sa nás drží ako kliešť - nie a nie sa nás pustiť. Tak som si povedala dosť! Zbalila som "saky - paky" a utiekla som pred ňou do Madridu. Aspoň na pár dní sa zahriať a zmeniť trochu prostredie. V Madride sme s manželom strávili príjemný týždeň. Avšak o tom nabudúce. Dnes mám pre vás článok, ktorý mi tu visí už nejakú dobu.

Tento príspevok vznikol zhruba pred dvoma týždňami. Bola nedeľa a vonku snežilo ako o závod. Z pohodlia gauča som sledovala tanec vločiek a priznám sa, že sa mi nikam a nič nechcelo. Určite to každý z vás zažil – jednoducho lenivá nedeľa. Presne taká bola tá moja. Avšak čím viac som sa pozerala na padajúce vločky, tým viac som si vravela, že by som svoju lenivosť mala prekonať a tanec s vločkami nafotiť. 

Zamierila som ku skrini a vybrala z nej svoj obľúbený kožuch. K nemu šedý vlnený rolák a „oškubané“ džiny.  Outfit bol pripravený a teraz už len stačilo prinúť manžela opustiť gauč. „To bude tvrdý oriešok,“ povedala som si. Nechcelo sa mu, čo vám poviem. Môj manžel sa však vždy vynájde. Fotky teda vznikali na našej mini záhrade. Ja som „šantila“ v snehu a on fotil z obývačky. A tu je výsledok :)
Kožuch: MargiFashion, Rolák: Benetton, Džiny: Zara, Šál: Reserved
Používa službu Blogger.

Lovely followers