Vítam vás pri novom článku. O čom dnes bude? Predovšetkým o ďalšom kabáte z dielne MargiFashion, taktiež o mojom najzlatšom synovcovi, ale i o legínach. Tak poďme na to.

Žltý kabát, ktorý mám dnes na sebe uzatvára sériu kabátov, ktoré sa objavili v zimnej kolekcii MargiFashion. Tento bohužiaľ nepatrí mne, ale požičala som si ho od mami, aby som vám ho mohla ukázať. Pri minulom príspevku padla otázka, koľko kabátov vlastním. No, je ich pomerne dosť. Každým rokom totiž do mojho šatníka pribudne jeden až dva nové. Tieto tohoročné (šedý a červený) považujem za pracovné vzorky. 

Kabát ma na svedomí ako vždy mamina. V Burde objavila tento strih a tak sa rozhodla, že ho vyskúša. Výsledkom je jednoduchý, šik kabát. Dá sa povedať, že je to univerzálny kúsok, ktorý je nadčasový. Nie len dobre vyzerá, ale aj príjemne hreje. Véčkový výstrih je možné doplniť kožušinovým šálom či veľkým vlneným. Dnes mi na jednej z fotiek robí spoločnosť malý/ veľký fešák, synovec Oliverko. I on už hrdo nosí kabát z dielne MargiFashion a je z neho neodolateľný fešák.

Ach tie legíny

U väčšiny módnych návrhárov či stylistov rozhodne legíny nepatria medzí obľúbený kus odevu. Napriek tomu sú legíny už niekoľko rokov veľmi obľúbené. Prečo majú dievčatá a ženy tak rady legíny? Na túto otázku často prichádza odpoveď, "Pretože sú pohodlné". Súhlasím, pohodlné sú, ale povedzme si pravdu, postave príliš nefandia. Pri nejakom tom kilečku navyše ukážu to, čo nechcete. Ak ste príliš štíhla, máte v nich nôžky ako záchodový pavúk. 

Leginy treba vedieť nie len nosiť, ale i zvoliť kvalitný materiál. Aby sa vám nestalo, že budete vyzerať akoby ste si zabudla obliecť dolnú časť odevu. A navyše celému svetu ukážete spodnú bielizeň. 

Áno i ja ich občas nosím a dnes je ten deň, kedy som po nich siahla. K nim som si obliekla dlhú bielu košeľu a vysoké čižmy. To je to, čo legíny potrebujú. Dlhšiu košeľu či sveter, ktorý zakryje to, čo má. Súhlasíte so mnou?


Vlnený kabát: MargiFashion, Biela košeľa: Zara, Legíny: Calzedonia, Čižmy: Aldo, Kabelka: Michael Kors


Ortuť teplomeru klesá nižšie a nižšie a dokonca napadol aj prvý sneh. Zima je už tu a to je ideálny čas na vlnené svetre či kabáty. Pokiaľ ste svoj vysnívaný zimný kabát ešte stále nenašli, nepodliehajte panike. V dnešnom článku vám predstavím ďalší z limitovanej kolekcie MargiFashion

Kabát šitý na mieru

Mám rada klasiku! Klasický strih i farby, ktoré sú nadčasové a oku lahodiace. Preto sme i tento krát siahli po strihu, ktorý bude kopírovať postavu a krásne ženské krivky. Predsa len oversize kabáty sú síce trendy, ale nesvedčia každému. Napríklad ja som v nich úplne stratená a necítim sa v tom dobre. Pokiaľ vás kabát zaujal, stačí poslať miery a moja mama vám ho ušije. Máte tak istotu, že vám padne ako uliaty.  

Keď som pred pár dňami vkladala tento kabát do ponuky na Sashe, zasekla som sa pri farbe. Ako ju pomenovať? Nie je to totiž červená no ani ružová. Niektoré farby sa pomenúvajú veľmi ťažko a hlavne každý ich nazýva po svojom. Nakoniec som tam napísala červená i keď to tak úplne červená nie je. Zuzka mi na facebooku napísala, že sa jedná o jasnú jahodovú a myslím, že má pravdu. 

Pri hľadaní správneho názvu som našla množstvo inšpirácií, ako sa dá táto farba kombinovať. Napríklad k tejto stačí k jahodovej pridať vínovú a tmavo zelenú, či modrú a béžovú. Zaujímavý efekt bol docielený i kombináciu šedej a bielej. Celkovo ma v poslednej dobe baví sledovať hru s farbami. Dnes ešte kombinácia s čiernou, no v ďalšom príspevku to už bude o niečo živšie. Kabát: MargiFashion, Denimová sukňa: MargiFashion, Rolák: Zara, Čižmy: Aldo, Kabelka: via Humanic


Napriek tomu, že nepochádzam z veľkomesta považujem sa za mestský tip. Vždy som túžila mať útulný bytík v centre mesta, aby som nemala nikam príliš ďaleko a nemusela sa obmedzovať. Chcela som žiť životom ako Carrie zo Sexu v meste. Dospela som a priority sa zmenili. V Prahe žijem už ôsmim rokom usporiadaným životom.

Prečo o tom píšem? Pred časom som sa ocitla pred závažným rozhodnutím spojeným s bývaním. Zvoliť byt v Prahe či sa stiahnuť na okraj do útulného domčeka? Pre niekoho možno jednoduchá otázka, pre mňa obrovská dilema ... 

Je rozhodnuté

Áno, B je správne. Pred zhruba troma mesiacmi sme sa presťahovali do malého útulného domčeka a musím povedať, že som spokojná. Navyše bytový dizajn ma začal nesmierne baviť a manžel mi dáva voľnú ruku, takže sa môžem vyblázniť.

Ráno pri čakaní na vlak sa mi naskytá neuveriteľný pohľad východu slnka. Je to krása! A práve na tomto mieste som sa rozhodla nafotiť nový kabát zo zimnej kolekcie MargiFashion, ktorý vám chcem dnes predstaviť. 

Šedý kabát - moja srdcovka

"To je on, môjho srdca šampión!" Presne tento prívlastok si zaslúži vlnený kabát z novej zimnej (limitovanej) kolekcie MargiFashion. Vlnený kabát má klasický strih, krásne tvaruje postavu a je neuveriteľne hrejivý. 

Prečo som si ho zamilovala? Nie len preto, že šedý kabát v mojom šatníku ešte chýbal. Jedná sa o minimalistický kúsok, ktorý je nadčasový a nemusím riešiť to, že na budúci rok už nebude in. Do môjho šatníka zapadol ako chýbajúca kocka od puzzle. Navyše dĺžka nad kolená je ideálna k šatám či sukni. 

Dnešný článok je v univerzálnych farbách, šedú doplnila biela a čierna. V deň keď sme outfit fotili som už bojovala s poriadnou nádchou. Dodať outfitu trochu farby postačí napríklad farebným rolákom, ktoré sú mimochodom tiež veľmi in alebo teplým šálom v obľúbenej farbe. Túto zimu sa na blogu zaručene objaví ešte niekoľko krát.
Šedý kabát: MargiFashion, Rolák: Lindex, Čierne džiny: Mango, Čižmy: Aldo, Kabelka: via Humanic, Slnečné okuliare: Ralph Lauren

Používa službu Blogger.

Lovely followers